Proiecte HEUROPENE
Preambul.
Odata cu intrarea in (M)U(I)E au inceput sa apara proiecte
europene de integrare, de mediu de afaceri, de acceptare, de industrie si uite
asa au inceput sa curga cica BANII HEUROpeni in stanga si in dreapta.
Next.
Toate bune
si frumoase pana cand azi frunzarind 2 foi de goagal dau si eu peste o noua
initiativa romaneasca evident prin proiect pe bani europeni …. (adica ei
primesc bani pt ca fac asta… si tre sa
aduca oameni cu care sa faca proiectul ca sa isi ia banii ca trebe sa justifice
activitatea si banii de pe proiect). Cica s-a demonstrate ca Romanica este cea
mai nefericita tara din Europa de SUD EST…
Hai nu zau!
Serios??? Chiar asa???? Wooow dar ziceti si voi ceva NOU….
Chiar sunt
curios cine o fi facut sondajul, cand, pe ce esantion si categorie sociala…
deci tâgâdâm sa calarim in continuare.
Initiativa
se numeste Institut pentru Fericire iar titulatura pompoasa PRIMUL INSTITUT
PENTRU FERICIRE DIN EUROPA DE SUD-EST…. uau… deja suna infiorator pentru mine…
sau placut pentru altii ca deh Institut
pentru Fericire...ce or fuma aia acolo si or trage pe nas ? J
Ma dau
lacrimile de emotiune cand vad o poza pe care scrie Fericirea Vine din
Interior!!!
Spune-i
asta unui om care are un cancer in faza terminala, unuia care nu are de munca
si isi cauta de luni de zile un serviciu
normal, spune-I asta unei mame care nu are unde locui si tocmai a nascut inca
un suflet pe lumea asta.
Da…
fericirea vine din interior dar cand nu ai cu ce iti lasa un gust si mai amar…
Poti
intreba un bogatan daca fericirea vine din interior si o sa iti zica ca
daaaaaaaaaa gen cum era ala de vreo 70 si ceva de ani cu nevasta care da
petreceri si fute toate pizdulinele tinere venite si platite sa vina la
petrecerile lui….. sau zi asta lu un Casuneanu sau altii….
Intreaba un
om de conditie medie si unul care saracul abia o trage de pe o zi pe alta… ups…
am uitat aici cele 2 paturi sociale s-au facut una… a 3-a, cea care o trage de
pe o zi pe alta…
FERICIREA
VINE DIN INTERIOR :::MY ASS::: POATE CAND STAU PE TRON SI IESE FERICIREA
AFARA:::
Oricum la
astia le-as zice Viata e de fericire(cacat) iar tu esti plin de viata ca vi cu
proiecte platite de Uniune ca sa faci tu un ban gramada si sa aduni de pe
strada oamenii slabi de inger si sa le zici ca fericirea vine din interior………..
No Shit!
Cred ca
nici prietena lu maicamea care e o tanti mult prea credula nu ar inghiti
porcaria asta.
ar pentru chestia asta s-a gasit o
gasca de NLPisti, artisti, programatori whatever… ma apuca rasul daca ma
gandesc la ei J))
Aici
oricine vede ca e vorba doar de bani si de echipa proiectului care vrea sa
aduca prostani sa aiba o activitate cat de cat sis a isi scoata grosul de bani
din proiect cu economie maxima sip e carca prostilor.
NO FUCKIN SHIT!
Ma gandesc
cu NLP-stii (nelepistii) astia cu idei crete….cum conving lumea ca ei sunt
fericiti.
Tocmai era
sa ii fut un cot in gura la un coleg din dreapta mea ca a ragait ca porcul
mistret langa mine. Ca sa faci o schimbare eu zic sa incepi la nivel micro si sa
incepi cu acele lucruri care se afla la baza piramidei trebuintelor
Pe
romaneste:
1. Locuri de munca
2. Salarii din care sa iti permiti
singur sa iti platesti o chirie/rata, sa ai bani de mancare, cateva iesiri si
sa mai ramai si cu ceva bani pt o excursie ori pentru a economisi.
3. Siguranta muncii ca sa poti baga
productivitate sa lucrezi cu placer
4. Un acoperis asupra capului
5. Overall un sistem social f bine pus
la punct…
Dupa asta puteti spune ca fericirea vine din interior cand ai un job cat de cat ok un acoperis pe
cineva drag langa tine……
Asa ca mesajul lor pentru ASOCIATIA CARE O DA IN FERICIRE:::
Bafta in trafic si sa nu o dati in fericire!
site-ul lor: www.ipf.ro
site-ul lor: www.ipf.ro
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu